روش استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی Elviomex

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 3 مهر 1397 در ساعت 14 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نحوه چیدن ظروف در سبد ماشین ظرفشویی صنعتی

نحوه چیدن بشقاب در ماشین ظرفشویی صنعتی    

 

-         جهت جلوگیری از مسدود شدن فیلتر مخزن آب ماشین ظرفشویی صنعتی، حتما قبل از چیدن ظروف درون سبد ماشین ظرفشویی، آشغال‌ها و مواد غذایی چسبیده به ظروف (مانند تکه‌های غذا، هسته‌های زیتون و خرما، دستمال کاغذی، خلال دندان و ...) را با یک اسکاچ یا برس نرم از سطح ظروف بزدایید.

-         از پر کردن ماشین ظرفشویی با ظروف بسیار چرب و یا ظروفی که آشغال و مواد غذایی بر روی آن خشک شده و به آن چسبیده خودداری فرمایید.

-         از پر کردن ماشین ظرفشویی با ظروفی که حاوی گریس، بنزین و یا هرگونه مواد رنگ‌ده و یا مواد حلال و بودار هستند خودداری کنید.

-         لیوان، فنجان و بشقاب‌های گود را به صورت برعکس درون سبد قرار دهید.

-         لیوان‌ها نباید با یکدیگر در تماس باشند.

-         ظروف را بر روی یکدیگر قرار ندهید.

-         کاردها، چنگال‌ها و قاشق‌ها باید در حالتی که دسته آنها به سمت پایین است در سبد مخصوص خود قرار بگیرند.

-         از پر کردن بیش از حد سبد ظروف خودداری کنید.

مواد شوینده ماشین ظرفشویی صنعتی

مواد شوینده ماشین ظرفشویی صنعتی

-         حتما از مواد شوینده (پودر یا مایع) مخصوص ماشین ظرفشویی صنعتی استفاده کنید و از استفاده از مواد شوینده دیگر اجتناب فرمایید.

-         کافیست بعد از اینکه دمای آب درون مخزن ماشین ظرفشویی صنعتی به دمای مطلوب رسید، مقدار مشخص از مایع یا پودر را درون تانک آب ماشین ظرفشویی بریزید. (در ماشین ظرفشویی Elviomex مدل Alfa500 که دارای پمپ مکنده مایع ظرفشویی است، کافیست شلنگ مکنده دستگاه را درون ظرف مایع شوینده بگذارید.)

-         مقدار مواد شوینده لازم برای هر سیکل شستشو بستگی به سختی آب و مقدار کثیفی ظروف دارد. اطلاعات لازم را می‌توانید از روی بسته بندی مواد شوینده به دست بیاورید.

-         استفاده کمتر از مقدار لازم از مواد شوینده باعث می‌شود ظروف به خوبی تمیز نشوند.

مایع جلادهنده (Rinse Aid)

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی صنعتی

مایع جلادهنده بر خلاف اسمش ارتباط چندانی با جلا دادن ظروف ندارد و در واقع هدف از استفاده از آن خشک شدن سریع‌تر ظروف است. مایع جلادهنده مورد استفاده در ماشین‌ ظرفشویی ماده شیمیایی است که در آخرین مرحله شستشو وارد ماشین ظرفشویی می‌شود و اصطکاک بین آب و سطح ظروف را پایین می‌آورد. در نتیجه باعث می‌شود قطرات آب بر روی ظروف باقی نمانند و ظروف سریع‌تر و بدون لکه خشک شوند. برای شستشوی بهتر ظروف توصیه می‌کنیم حتما از مایع جلادهنده استفاده کنید. ماشین‌های ظرفشویی Elviomex دارای پمپ مکنده مایع جلادهنده هستند. کافیست شلنگ مکنده آبی رنگ پشت دستگاه را درون ظرف مایع جلادهنده قرار دهید.

 

نحوه‌ی روشن کردن و استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی Elviomex

دگمه‌های ماشین ظرفشویی صنعتی Elviomex

-         فیلتر فلزی و لوله‌ی سرریز مخزن آب را بررسی کنید تا به درستی در جای خود قرار گرفته باشند.

-         دگمه‌ی ON / OFF دستگاه (شماره 1) دستگاه را بفشارید. ماشین ظرفشویی به صورت خودکار شروع به آبگیری می‌کند. لامپ نشانگر بویلر (شماره 4) روشن می‌شود و نشان دهنده این است که بویلر ماشین ظرفشویی شروع به گرم شدن کرده است. هنگامی که گرم شدن بویلر به اتمام برسد، لامپ نشانگر بویلر (شماره 4) خاموش شده، لامپ نشانگر مخزن آب (شماره 5) روشن می‌شود و نشان دهنده این است که آب درون مخزن در حال گرم شدن است. هنگامی که آب درون مخزن به حرارت مطلوب برسد لامپ نشانگر مخزن (شماره 5) خاموش می‌شود و اکنون ماشین ظرفشویی آماده شستشو است.

-         در ماشین ظرفشویی را باز کنید، مایع یا پودر شستشو را به مقدار معین درون مخزن آب بریزید، سبد ظروف را با رعایت موارد ذکر شده پر کنید و درون ماشین ظرفشویی قرار دهید و دگمه‌ی START (شماره 2) را بفشارید.

-         شستشوی ظروف و خشک شدن آنها بعد از 2 دقیقه به پایان می‌رسد. در طول این مدت لامپ نشانگر برنامه شستشو (PROGRAM) (شماره 6) روشن می‌ماند. بعد از پایان سیکل شستشو لامپ PROGRAM خاموش می‌شود و می‌توانید در ماشین ظرفشویی را باز کنید و سبد ظروف را خارج نمایید و اجازه دهید ظروف کاملا خشک شوند.

 • اگر در ماشین ظرفشویی به خوبی بسته نشده باشد سیکل شستشو شروع نخواهد شد.
 • هنگامی که ماشین ظرفشویی در حال شستشوی ظروف است از باز کردن در ماشین ظرفشویی اجتناب کنید.

 

رفع اشکال

اگر در پایان سیکل شستشو ظروف همچنان کثیف بودند، موارد زیر را بررسی و رفع نمایید:

 • مقدار مواد شوینده استفاده شده کافی نبوده است.
 • سختی آب ورودی به ماشین ظرفشویی خیلی بالاست.
 • مقدار مایع لکه‌زدا (Rinse Aid) کافی نبوده است.
 • نحوه‌ی چیدن ظروف صحیح نبوده است.
 • فشار آب ورودی به ماشین ظرفشویی کم است.
 • دمای آب درون مخزن کم است.
 • فیلتر فلزی مخزن آب مسدود بوده است.

-         توصیه: برای شستشوی بهتر (مخصوصا لیوان‌ها و ظروف شیشه‌ایی) بهتر است ماشین ظرفشویی را به سختی گیر متصل کنید.

تخلیه مخزن ماشین ظرفشویی صنعتی Elviomex

مخزن آب ماشین‌های ظرفشویی صنعتی در پایان هر روز کاری باید تخلیه شود. جهت انجام این کار دگمه‌ی ON/ OFF دستگاه را بفشارید تا ماشین ظرفشویی خاموش شده و دمای آب درون مخزن کاهش یابد. پس از آن لوله‌ی سر ریز دستگاه را از جای خود خارج کنید و اجازه دهید تا آب مخزن تخلیه گردد. (در ماشین ظرفشویی صنعتی Elviomex مدل Alfa 500 که دارای پمپ تخلیه مخزن است کافیست برنامه‌ی تخلیه را از منو انتخاب نموده، در ماشین ظرفشویی را ببندید و دگمه‌ی START را بزنید تا مخزن ماشین ظرفشویی تخلیه گردد)

 • بعد از تخلیه مخزن آب فیلتر فلزی مخزن را باز کرده و آن را تمیز نمایید.
 • پس از پایان تخلیه آب مخزن، در ماشین ظرفشویی را باز یا نیمه باز بگذارید تا از ایجاد بوی نامطبوع درون ماشین ظرفشویی جلوگیری شود.
 • توصیه می‌شود هفته‌ای یک مرتبه مخزن و دیواره‌های داخلی ماشین ظرفشویی را بشویید.
 • اگر سختی آب ورودی به ماشین ظرفشویی بالاست، هر ماه یک مرتبه نازل‌های آب ماشین ظرفشویی را رسوب زدایی نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :