تفاوت‌های ماکروفر صنعتی منومستر با ماکروفرهای خانگی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 24 بهمن 1396 در ساعت 12 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تفاوت‌های ماکروفرهای صنعتی و خانگی:

  • ماکروویوهای صنعتی برای 50 تا 250 مرتبه استفاده در یک روز کاری ساخته می‌شوند، در حالی که ماکروویوهای خانگی تنها برای 3 تا 5 بار استفاده در روز ساخته می‌شوند.
  • در ماکروویوهای خانگی لامپ اشعه ماکروویو (مگنترون) در کنار محفظه داخلی ماکروویو قرار دارد و پخش اشعه به کمک انعکاس در محفظه داخلی انجام می‌شود. واضح است که در این حالت تمامی قسمت‌های مواد غذایی درون ماکروویو به صورت یکسان در معرض اشعه قرار نمی‌گیرند و در نتیجه بعضی از قسمت‌های مواد غذایی به خوبی گرم نمی‌شوند. برای رفع این مشکل سینی گردان در ماکروویوهای خانگی تعبیه می‌گردد.

     در ماکروویوهای صنعتی منومستر، لامپ مگنترون در بالای محفظه داخلی قرار دارد و اشعه ماکروویو به صورت یکنواخت و یکسان، از بالا، به تمامی قسمتهای مواد غذایی ساطع می شود. از این رو احتیاجی به سینی گردان وجود نداشته، مواد درون محفظه ماکروویو سریع‌تر و یکنواخت‌تر گرم می‌شوند.

 مگنترون منومستر

  •  وجود لامپ اشعه (مگنترون) قوی‌تر در ماکروویوهای صنعتی باعث می‌شود قدرت نفوذ اشعه ماکروویو صنعتی بیشتر بوده، گرم شدن و پخت مواد غذایی با سرعت بسیار بیشتر انجام شود.
  • بر خلاف ماکروویوهای خانگی، تمامی قطعات ماکروویوهای صنعتی برای تحمل شرایط حاد آشپزخانه های صنعتی مانند رطوبت و دمای بالا، باز و بسته شدن بسیار زیاد در دستگاه، فشرده شدن مداوم دگمه‌های دستگاه و کارکردن مداوم قطعات مکانیکی و الکتریکی طراحی شده‌اند. از این رو طول عمر ماکروویوهای صنعتی منومستر در آشپزخانه‌های صنعتی، در مقایسه با ماکروویوهای خانگی معمول،  بسیار بیشتر بوده و احتمال خراب شدن آنها بسیار کمتر است.
  • منومستر
  • در ماکروویوهای صنعتی منومستر، کاربر این قابلیت را دارد که برنامه های مختلف گرم کردن و پخت غذاهای گوناگون مانند زمان و قدرت گرم کردن در مراحل مختلف را به دستگاه بدهد و پس از آن تنها با فشردن یک دگمه دستگاه کلیه مراحل را انجام خواهد داد. با ماکروویوهای صنعتی منومستر قادر خواهید بود تا 100 برنامه پخت مجزا را برای دستگاه تعریف نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :