آشنایی با آسیاب قهوه کامپک R120

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 9 بهمن 1396 در ساعت 16 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 Compak R120

اطلاعات فنی آسیاب قهوه R120

 

-         توان موتور: 1000 وات

-         سرعت چرخش تیغه: 1400 دور در دقیقه

-         قطر تیغه: 120 میلی‌متر

-         بازده (با درجه اسپرسو): 1500 گرم در دقیقه

-         حجم مخزن: 2200 گرم

-         ابعاد: 380*230*775 میلی‌متر

-         وزن: 37 کیلوگرم

 

کیفیت ساخت:

Compak Quality

اجازه بدهید بی‌پرده بگویم، R120 یک هیولاست. هم از لحاظ ابعاد و هم از نظر قدرت و دقت آسیاب. و البته به واسطه‌ی بدنه‌ی ریخته‌گری شده یکپارچه‌اش وزن زیادی نیز دارد. همه این ویژگی‌ها حس اطمینان از کیفیت ساخت را به کاربر منتقل می‌کند. وزن زیاد R120 به همراه طراحی خارق‌العاده اجزای آسیاب باعث می‌شود کمترین میزان لرزش و صدا را داشته باشد. از این جهت R120 شما را شگفت زده خواهد کرد زیرا در تنظیم‌های مختلف درجه آسیاب، بسیار نرم و بدون لرزش کار می‌کند.

 

تیغه‌ها:

تیغه های بزرگ آسیاب R120 تیغه های بزرگ آسیاب R120

 

تیغه‌های بسیار بزرگ R120 اولین چیزی است که نظر باریستاهای حرفه‌ای و متخصصین را به خود جلب می‌کند. تیغه آسیاب R120 کامپک بزرگترین تیغه‌ایی است که تا کنون در آسیاب‌های فروشگاهی به کار رفته است. تیغه‌های بزرگ با سطح تماس بیشتر باعث افزایش سرعت و بازده آسیاب و همچنین جلوگیری از افزایش حرارت قهوه هنگام آسیا شدن می‌گردد.

طراحی خاص این تیغه‌ها به همراه آلیاژ سری اختصاصی کامپک باعث شده عمر این تیغه‌ها بیشتر از هر آسیاب دیگری و معادل آسیاب کردن 12000 کیلوگرم معادل 12 تن قهوه باشد. به عبارت دیگر شما حتی اگر روزی 5 کیلوگرم قهوه آسیاب کنید، تیغه‌های R120 بیش از 7 سال برای شما کار خواهد کرد!

 

تنظیم بسیار دقیق با استفاده از سیستم گیربکسی انحصاری کامپک

R120 GearBox

شرکت کامپک از سیستم تنظیم تیغه گیربکسی مشهور خود که پیش از این با آسیاب‌های سری F معرفی شده بود با کمی تغییرات در آسیاب R120 استفاده کرده است. چرخاندن درجه‌ی تنظیم آسیاب سبب حرکت کردن زنجیر و چرخدنده‌های گیربکس و در نتیجه آن دور یا نزدیک شدن تیغه‌ها از یکدیگر می‌شود. استفاده از این تکنولوژی در مدل R120 سبب شده تنظیم درجه‌ی آسیاب با دقت بسیار بالاتر نسب به نمونه‌های مشابه و بسیار نرم‌تر عمل کرده و همچنین برخلاف آسیاب‌های دیگر در هنگام استفاده از آسیاب، درجه‌ی آسیاب تغییر نکرده و ثابت بماند.

 

مکانیزم تمیز کننده تیغه و لوله خروج قهوه

R120 Sweeper System

تکنولوژی انحصاری شرکت کامپک به شما این اطمینان را می دهد که به واسطه‌ی بازوهای روبنده تعبیه شده در لبه‌ی تیغه‌ها و همچنین بازوی روبنده‌ی لوله خروج قهوه که با موتور مجزا عمل می‌کند، ذرات قهوه درون آسیاب باقی نمی‌مانند و با دقت 02/0± گرم تمامی دانه‌های قهوه ریخته شده درون مخزن آسیاب، آسیاب شده و از آن خارج می‌شوند. این قابلیت برای باریستاهایی که قصد شرکت در مسابقات را دارند و یا برای کسانی که از آسیاب  قهوه فروشگاهی برای آسیاب کردن قهوه اسپرسو به صورت تک دوز (Single Dosing) و یا برای دم کردن قهوه به روش‌های موج سوم استفاده می‌کنند بسیار کارآمد است.

 

پراکندگی اندازه ذرات قهوه (Particle Size Distribution)

پراکندگی ذرات قهوه در آسیاب های گوناگون

این شاخص بیانگر میزان یکنواختی ذرات قهوه آسیاب شده است. یک آسیاب ایده‌آل آسیابی است که تمامی ذرات قهوه آسیاب شده با آن یکنواخت و به یک اندازه باشند. اما به صورت معمول اختلاف ذرات قهوه آسیا شده با آسیاب‌های گوناگون بین 300 تا 600 میکرون است. در دستگاه آسیاب قهوه کامپک مدل R120 تفاوت اندازه ذرات قهوه آسیاب شده تنها 200 میکرون است. به عبارت دیگر انداه ذرات قهوه به درجه مورد نظر باریستا نزدیکتر بوده و پراکندگی اندازه کمتر از آسیاب‌های دیگر است. در نتیجه باریستا می‌تواند با در اختیار داشتن ذرات قهوه یکنواخت و همسان، عصاره‌گیری بهینه را انتظار داشته باشد. آسیاب قهوه کامپک مدل R120 شمار را قادر می‌سازد از یک قهوه‌ی یکسان، شفافیت طعمی (Flavor Clarity) بیشتر، تلخی (bitterness) کمتر و بادی (Body) قوی‌تر را انتظار داشته  باشید.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :